Futbol Online © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Futbol Online

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bilgi
 4. »
 5. Son dakika voleybol haberleri, Avrupa ve Dünyadan Güncel Voleybol Haberleri!

Son dakika voleybol haberleri, Avrupa ve Dünyadan Güncel Voleybol Haberleri!

abaddonn abaddonn - - 4 dk okuma süresi
21 0

Türkiye’de voleybol denince akan sular duruyor! Milli Takım ile yaşanan başarıların aynı zamanda kulüp bazlı olarak da gerçekleştiği kadınlar voleybol, Türkiye’nin dikkatini çekmekle kalmayıp tüm dünyanın voleybol konusunda ülkemize odaklanmasına neden oldu. Türkiye’nin kalbi voleybol ile atarken bizler de sizi en güncel voleybol haberleri konusunda gelişmelerden anında haberdar ediyoruz.

Kadın voleybolunda 12 yıl boyunca tüm kupalara ambargo koyan ve her kupada madalya kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı, dünya voleybol sıralamasında lider durumunda. Bununla birlikte Türk voleybol seyircilerinin sayısı da son yıllarda bir hayli artmış durumda.

Voleybol başarılarımız

Türkiye voleybol konusunda dünyanın 1 numarası. Tartışmasız olarak dünyanın bir numarası olan takımımız hem milli takımlar düzeyinde hem de takımlar düzeyinde bunu çoktan kanıtlamış durumda. Milli takıma baktığımız zaman karşımıza çıkanlar:

 • 2018 yılında Milletler Liginde ikincilik
 • 2019 yılında Milletler Liginde dördüncülük
 • 2021 yılında Milletler Liginde üçüncülük
 • 2022 yılında Milletler Liginde dördüncülük
 • 2023 yılında Milletler Liginde birincilik

2022 yılında Voleybol milli takımının başına geçen Santarelli yönetimindeki milli takım böylelikle ilk kez dünya sıralamasında ilk sıraya yerleşmiş oldu. Takım düzeyindeki başarılarda böylece milli takım ile taçlandı. Dünya kadınlar voleybol şampiyonası ile birlikte Santarelli’de kendi tarihinde ilkleri yaşadı.

Milli takım haricinde dünyanın sayılı kupalarından bir tanesi olan CEV Şampiyonlar Ligi kupasını da pek çok kez ülkemize kazandırdık. Özellikle takımlar nezdinde şampiyonlar ligi olarak kabul edilen bu fırsatlardan takımlarımız birkaç kez ülkemize kupayı kazandırmayı başardılar. Bunlar:

 • Vakıfbank: 2011 – 2013 – 2017 – 2018 – 2022 – 2023
 • Fenerbahçe: 2012
 • Eczacıbaşı: 2015
İlginizi Çekebilir;  Basketbol haberleri, maçlar, sonuçlar, sıralamalar, basketbol maçına dair her şey…

Görüldüğü üzere Türkiye’nin kalbi voleybolda atarken bizler de sizlere voleybol haberleri konusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyoruz. 8 defa ile şampiyon olan Türkiye takımları böylece Avrupa’da ses getirmeyi başardılar.

Voleybol haberleri ile en güncel gelişmeler Futbolonline.net’te sizleri bekliyor!

Www.futbolonline.net ekibi olarak sizlere en güncel gelişmeleri sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Voleybol maçı ile ilgili öncesi, sonrası ve maç anında yaşananlar ile ilgili güncel olarak sizleri haberdar ediyoruz. Aynı zamanda sizlere şu kategorilerdeki maçları aktarmaya özen gösteriyoruz.

 • Eczacıbazı voleybol maçları
 • Vakıfbank kadın voleybol maçları

Bunlarla birlikte bayanlar voleybol maçları ile birlikte sizler de voleybolu bizimle birlikte yaşayacaksınız.

Milli voleybolculardan anlık haberler

Melissa Vargas gibi dünyanın tanıdığı pek çok voleybolcumuz bulunuyor. Bahar Toksoy ve diğer tüm kadın voleybolcularımız ile ilgili son dakika gelişmelerini sizlere aktarıyoruz. Özellikle transfer haberleri konusunda adam voleybol ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ederek sizleri bilgilendiriyoruz. Gerek FB Opet maçları gerekse Eczacıbaşı maçları hakkında net bilgileri sizlere sağlarken her daim aradığınız kriterleri sizlere sunmaya özen gösteriyoruz.

Anlık voleybol maçı konusunda her şeyden haberdar olmak için bizi takip etmelisiniz. Bununla birlikte editör arkadaşlarımız sizlere bayanlar voleybol maçları başta olmak üzere erkek voleybolcular hakkında da güncel gelişmeleri paylaşmaktadır. Sizler de Fener Opet ve diğer tüm takımlarımızın maçlarında son dakika gelişmelerini öğrenmek, voleybol haberleri ile ilgili olarak detaylara ulaşmak için bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir