Futbol Online © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Futbol Online

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. UEFA’dan Celtic’e şok ceza! Ceza nedeni ise Filistin’e verilen destek mi?

UEFA’dan Celtic’e şok ceza! Ceza nedeni ise Filistin’e verilen destek mi?

abaddonn abaddonn - - 2 dk okuma süresi
30 0

Bir yanda futbol bir yanda ise dünyanın konuştuğu İsrail – Filistin savaşı. İşte futbol dünyası da zaman zaman bu konuya sırtını dönemiyor. Bu noktada Celtic taraftarları Filistin’e destek verdi. Ancak UEFA bu destek için Celtic’e şok ceza verdi. İşte detaylar…

UEFA, 2 – 2 sona eren Atletico Madrid karşısında farklı nedenlerden dolayı Celtic’e önce 11.500 Euro para cezası verdi. Atletico Madrid ise bu noktada 3.000 Euro ceza aldı. 25 Ekim’de oynanan karşılaşma ile birlikte iki takıma da ceza veren UEFA özellikle Celtic takımına daha önce de bu gerekçelerle ceza vermişti.

UEFA Celtic’i affetmedi! Ceza yağdırdı!

UEFA tarafından yapılan açıklamada farklı sebepler öne sürülse de göze çarpan ilk sebep tribünlerin boş bırakılmaması oldu. Bununla birlikte havai fişek yakıldığı gerekçesi ile de ayrı bir ceza verdi. Celtic ise bu noktada dikkatleri üzerine çekerek gerekeni fazlası ile yaptı ve taraftarları tribünde adeta insanlık dersi verdi.

Bir savaş devam ederken sessiz kalamayan Celtic taraftarları da bu noktada UEFA tarafından cezalandırıldı diyebiliriz. Ancak her ne olursa olsun bu konunun İskoçya’da da gündeme gelmiş olması son derece başarılı.

İlginizi Çekebilir;  Beşiktaş - Bodo Glimt maçı muhtemel 11

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir