Futbol Online © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Futbol Online

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Montella: “Türkler için elimden geleni yaparım”

Montella: “Türkler için elimden geleni yaparım”

abaddonn abaddonn - - 2 dk okuma süresi
32 0

A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu. Türkler için elinden gelenin en iyisini yapacağını söyleyen deneyimli teknik adam, Türk milleti için her şeyi yapmaya hazırım dedi. Montella, özellikle Milli Takımın başına geçtikten sonra art arda aldığı Hırvatistan ve Letonya galibiyetleri sonrasında Türkiye’nin saygısını kazanmıştı.

A Milli Takım’da Stefan Kuntz’un görevi bırakması sonrasında teknik direktör olarak başlayan Montella, İtalyan basınına sürpriz açıklamalarda bulundu. Türkiye’yi çok sevdiğini söyleyen İtalyan teknik adam, özellikle Türkler için çok fazla çalıştığını söyledi.

Montella depremde de gönülleri fethetmişti

Her ne kadar Milli Takımın başına yerli bir teknik direktör istense dahi Montella’nın gelmesi taraflı tarafsız herkes tarafından beğenilmişti. Deneyimli teknik adam özellikle 6 Şubat depreminde yaptığı özverili hareketler ile taraftarın sevgilisi olmuş ve tüm ülkenin takdirini kazanmıştı. Ardından Türkiye ile çıktığı 2 önemli maçta aldığı 2 kritik galibiyet ile de kendisini kabul ettirmeyi başardı. A Milli Takım, Hırvatistan’ı 1 – 0, Letonya’yı ise 4 – 0 ile geçmeyi başardı.

İlginizi Çekebilir;  Beşiktaş – Gaziantepspor muhtemel 11

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir