Futbol Online © 2023. Tüm hakları saklıdır.

Futbol Online

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Beşiktaş Haberleri
  4. »
  5. Beşiktaş Başkanı Hasan Arat: ‘’Beşiktaş’ın Sahibi Taraftarıdır’’

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat: ‘’Beşiktaş’ın Sahibi Taraftarıdır’’

abaddonn abaddonn - - 3 dk okuma süresi
6 0

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, kötü bir tabloyla karşı karşıya olduklarını ve bu durumun çözümlenmesi için çalışmayı anında başlattıklarını söyledi. Kulübün güçlü isimlerinin yeniden devreye girdiğini belirten Arat, ‘’Beşiktaş’ın sahibi taraftarıdır’’ dedi.

Beşiktaş Kulübünün 2023 yılı 3.olağan divan kurulu toplantısı, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Oditoryum’unda gerçekleşti. Toplantının son bölümünde yeniden konuşmak için söz alan Başkan Hasan Arat, ‘’3 ayda %24 seviyelerinde kulüpteki borç artış göstermiştir. Kötü bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzun farkındayız, biliyoruz.

İşimiz hiç kolay olmayacak. Çok fazla çalışacağız. Bunu yapabilirsek ne mutlu. Yapamadığımızda sizde yazacak çizeceksiniz fakat şunu ifade edebilirim ki Beşiktaş camiasının ağır güçlü isimleri, artık devrede. Camianın önemli isimleri, kulübün dinamikleri ile birleşecek duruma gelecek. Beşiktaş Kulübünün sahibi taraftarıdır. Bu popülistlik bir söylem değildir. Genç çocuklarımızı kucaklayın. Küfreden kişileri asla saymıyorum fakat Kulübün gerçek sahibi taraftarıdır’’ diye belirtti.

‘’Denetim Kuruluma Güvenimiz Tam’’

Beşiktaş kulübünün denetim mekanizmasının önemi belirten Arat, ‘’Kongre üyelerimizin bazıları kongrelerde bulunmak istemiyorlar. Bize herhangi bir laf gelir düşünce yapısıyla buradan bulunmak istemiyorlar. Mali kongrede yönetim kurulu üyelerine eleştiride bulunulmaz. ‘’Beşiktaş kulübü içerisinde herkes konuşabilir’’ diyoruz. Bu öyle de olacak. Fakat bazı şeylerin yeri ve zaman var. İbra edilen yöneticilere sorulmayan soruları daha biz seçilmeden bize sordunuz.

Bir önceki yönetim, futbolcu sözleşmelerinin tümünü denetim kuruluna iletmiyordu. Raporların tümü kuruma gelmiyordu. Bu durum için biz gereken ne ise yapacağız. İnşallah bunu da gerçekleştirmek istiyoruz. Şeffaf olabilmek için bunu yapacağız. Denetim kurulumuza güvenim fazlasıyla tam. Ülkemizin en iyi denetleme kurulu bizde’’ diye belirtti.

İlginizi Çekebilir;  Antalyaspor – Beşiktaş muhtemel 11

‘’Kongre Öncesinde Sponsorluk Parası Harcandı’’

Tüpraş’ın stad isim sponsorluğu ile ilgili konuşmasını yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Arat, ‘’Süleyman Seba’nın çok yakın arkadaşı, büyük isim Beşiktaşlı Rahmi Koç’a çok teşekkür ederim. Beşiktaş stad sponsorluğu ile ilgili ciddi manada sıkıntı yaşıyordu. Rahmi bey, her zamanki gibi Beşiktaş’a desteğini esirgemedi ve koştu. Peki Tüpraş’tan elde edilen paralar nerede? Bu para nasıl harcandı? Bunu bilmiyoruz. Gelen sponsorluk parası kongre öncesinde harcandı, biliyoruz. Paranın içerisinden kendi yönetim kuruluna paraların ödemesi yapıldı mı? Araştırmasını yapmaktayız, bulacağız.’’ diye belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir